ZWIEDZANIE OBIEKTÓW HISTORYCZNYCH I REGIONALNYCH W USTRONIU I WIŚLE

Zarząd Koła MZC w Grodźcu organizuje, dla członków oraz osób zainteresowanych, w dniu 17 września (sobota) spotkanie wyjazdowe do Ustronia i Wisły. Celem imprezy jest poznanie ciekawych historycznie miejsc i obiektów dotyczących powstania przemysłu hutniczego w Ustroniu oraz eksponatów związane z kulturą ludową górali Beskidu Śląskiego.

Przybliżony program imprezy:

- poznanie miejsca założenia huty Klemens (1772), budynku dawnej dyrekcji huty, obecnie Muzeum Ustrońskie;

- zwiedzenie Muzeum i eksponatów wokół budynku;

- zwiedzenie hotelu „Kuracyjnego”, obecnie Rezydencji Parkowej. Miejsca dawnego salonu kuracyjnego z łazienkami do kąpieli żużlowych oraz pijalni

- zwiedzenie obiektów hydrotechnicznych

- możliwość zwiedzenia muzeum motocykli

- lokalizacja obiektów po dawnych zakładach: młotownia „Krystyna i walcownia „Hildegarda” obecnie budynki Nadleśnictwa w Górnym Ustroniu;

- zwiedzenie Muzeum Beskidzkiego – pokaz kucia ręcznego;

- inne atrakcje zaproponowane przez przewodnika.

Na zakończenie imprezy odbędzie się pieczenie kiełbasy na terenie baru „Pod Beczką” w ramach pożegnania lata 2016.

Przewidywany koszt wycieczki to 20 zł. W kosztach wycieczki wliczone są: przejazd autokarem, parkingi, ubezpieczenie, wstęp do muzeum, koszt kiełbasy.

Zgłoszenie uczestnictwa i wpłaty prosimy zrealizować w terminie do 5 września 2016 r. u jednego z członków Zarządu Koła: Karol Baszczyński Tel 667466892, Bogusław Moczała, Stanisław Cebulak, Edward Cichy, Piotr Kawulok, Irena Skrzyżala, Elżbieta Wiencek.

Zbiórka uczestników na parkingu nieczynnego baru KOBRA o godz. 8.45 (wyjazd 9 ta)

 
2247