Sprawozdanie za rok 2009


V. W zakresie dokumentacji związanej z Grodźcem i jego mieszkańcami.
 

 1. Pozyskano dla zbiorów Koła od mieszkańców wioski 83 historyczne     zdjęcia związane ze znanymi postaciami Grodźca oraz utrwalone na     fotografiach dawne obiekty i wydarzenia z życia  w Grodźcu.
 2. Dzięki uprzejmości siostry pilota Jana Kalfasa pani Ireny Hyla uzyskaliśmy możliwość wykonania kopii wszystkich artykułów prasowych dotyczących pilota, jakie były w posiadaniu jego rodziny.
 3. W oparciu o wywiady z panią Ewą Frycz został opracowany życiorys Floriana Pohla, byłego kierownika szkoły i założyciela Koła MZC w Grodźcu.
 4. Zarząd podjął się opracowania „Projektu kompleksowej informacji turystycznej dla Grodźca.” Projekt zawiera opracowanie tablicy informacyjnej z planem Grodźca, tablic informacyjnych z opisami do obiektów zabytkowych, folder dla Grodźca, stronę internetową Koła MZC z informacjami o Grodźcu i oznakowanie kierunkowe do ważniejszych obiektów zabytkowych.
  Projekt realizowany będzie w kilku etapach w zależności od pozyskiwanych funduszy. Gotowy jest projekt tablicy informacyjnej, brak tylko ustalenia nazw dla mniej ważnych dróg lokalnych.
  Zarząd Koła to grupa wolontariuszy, którzy wykonują podjętą pracę w miarę wolnego czasu, dobrego zdrowia i swoich umiejętności.
  Zadania statutowe jakie stoją przed naszym kołem są liczne i wielce zróżnicowane, a ich realizacja wymaga dużego nakładu pracy wielu ludzi. Dlatego chcielibyśmy, aby coraz więcej członków w ramach swoich możliwości włączało się aktywniej w realizację zadań naszego Koła.
  To, co zrobiliśmy jest na miarę naszych możliwości, bo potrzeby są znacznie większe.
  Realizacja przedstawionych zadań była możliwa dzięki zaangażowaniu członków koła, a w szczególności Zarządu.
  Kończąc przedstawianie tego sprawozdania pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakiś sposób przyczynili się do aktywnego udziału naszego koła w życiu publicznym naszej wioski i budowaniu pozytywnego wizerunku w jej środowisku.
          Szczególne podziękowania w imieniu Zarządu chciałbym skierować do Prezesów: Pana Michała Bożka, Prezesa Ustronianki i zarazem właściciela Zamku w Grodźcu, za stworzenie możliwości bycia w Zamku, jak i stworzenie gościnnej atmosfery w trakcie spotkań członków naszego Koła,  a także wspieranie naszych inicjatyw.
  Gorące podziękowania należą się Panu Mariuszowi Makowskiemu Prezesowi ZG, który wspierał nasze poczynania organizacyjne przy tworzeniu koła. Zaś jako prelegent na kilku spotkaniach swoją wiedzą zaspakajał ciekawość uczestników tych spotkań i wpływał na poziom spotkań i wizerunek Koła.
   

                                       Za Zarząd
                                Edward Cichy - prezes


 

Strony: « Poprzednia 1 2 3 4
 
1607