• Powitanie uczestników spotkania
  Powitanie uczestników spotkania
 • Zespół muzyczny
  Zespół muzyczny
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Życzenia od Wójta Gminy
  Życzenia od Wójta Gminy

2011-12-10 - SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE - KONCERT KOLĘD

Grudzień to miesiąc szczególny. Adwent, mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok. Świąteczna atmosfera udziela się niemal wszystkim wraz z jego nadejściem.

Członkowie naszego Koła MZC, jak co roku gromadzą się w tych dniach na wspólnym spotkaniu przy stole, na którym dzielą się opłatkiem i śpiewają kolędy. W tym roku takie spotkanie odbyło się 10 - go grudnia w karczmie „Pod Beczką”. Swoją obecnością zaszczycili go zacni goście: wójt gminy Jasienica p. Janusz Pierzyna, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Agnieszka Bronowska, ksiądz proboszcz z kościoła ewang. Andrzej Krzykowski, były proboszcz parafii grodzieckiej ks. Kanonik Gerard Kurpas, który jest również członkiem Macierzy oraz sołtys Grodźca p. Jadwiga Greń.

Spotkanie poprowadził wiceprezes Koła p. Józef Król. O zwyczajach i obrzędach związanych z okresem przedświątecznym i Wigilią na Śląsku Cieszyńskim ciekawie opowiedziała, w formie krótkiej prelekcji, p. Irena Skrzyżala II – gi wiceprezes Koła MZC w Grodźcu.Całość zaś swoim występem koncertem kolęd, uświetnił Kwartet Muzyczny działający przy GOK w Jasienicy w składzie: Maria Szubert -  akordeon, Martyna Pyka - skrzypce, Estera Pyka - flet, Henryk Bilicer – kontrabas.

Zespół przygrywał także uczestnikom spotkania w trakcie wspólnego śpiewania kolęd. Życzenia świąteczne złożyli wszystkim: wójt gminy p. J. Pierzyna, prezes Koła p. E. Cichy, księża A. Krzykowski i G. Kurpas oraz sołtys p. J. Greń.

Na zakończenie prezes Edward Cichy podziękował wszystkim za przybycie i za współpracę z Kołem, a w szczególności dyr. GOK p. Agnieszce Bronowskiej, wójtowi gminy p. Januszowi Pierzynie, któremu wręczył Kalendarz Cieszyński. Zaś zespołowi muzycznemu, który niejednokrotnie wzbogacał muzycznie spotkania członków Koła, prezes Edward Cichy i p. Irena Skrzyżalą wręczyli okolicznościowe dyplomy wraz z podziękowaniami i drobne upominki, tomiki wierszy i opowiadań.

Sympatyczna atmosfera, jaka co roku panuje na tego typu spotkaniach sprawiła, że do późna gawędzono, składano sobie życzenia i rozprawiano na różne tematy.

 

            Oprac. Renata Moczała

           Zdjęcia: Edward Cichy

                                << ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

 
1051