2011-08-13 - Wycieczka do Ustronianki i na Równicę

W dniu 13 sierpnia grodzieckie Koło Macierzy Cieszyńskiej zorganizowało  wycieczkę do Ustronia. W planie wycieczki było zwiedzanie Zakładu Nr 2 Rozlewni Wód ''Ustronianka" w Ustroniu Jelenicy, a także wyjazd na Równicę, pieczenie kiełbasek na grillu w Chacie Zbójnickiej oraz inne turystyczne atrakcje. Skorzystaliśmy z zaproszenia prezesa Ustronianki p. Michała Bożka. Zwiedzanie zakładu poprzedziło spotkanie na którym Prezes zapoznał nas z historią powstania Firmy i Zakładu na Jelenicy. Następnie osobiście wraz z głównym technologiem zaangażował się w oprowadzanie naszej grupy i zapoznawał nas z procesem technologicznym. Nowoczesne linie produkcyjne do rozlewu wody mineralnej i napojów oraz nowoczesne pomieszczenia biurowe i magazynowe zrobiły na uczestnikach wycieczki duże wrażenie i zmieniły pogląd na wytwarzanie wód mineralnych.
 
Uczestnicy byli zachwyceni. W rozlewni zastosowano najnowsze technologie oraz pełną automatyzację. Panuje tam wyjątkowy porządek i czystość. Po zakończeniu zwiedzania p. Michał Bożek zaprosił uczestników wycieczki do salki konferencyjnej, gdzie czekały na zwiedzających niespodzianki - degustacja wód, kawa oraz ciasteczka. W trakcie poczęstunku przy miłej atmosferze uczestnicy wycieczki mogli uzyskać dodatkowe informacje związane z pozyskiwaniem wody do procesu produkcyjnego, badaniem jakości wody i asortymentem gotowych wyrobów. Wycieczka zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć z p. Prezesem na tle zakładu Ustronianki. Na drogę każdy uczestnik wycieczki otrzymał sympatyczną paczkę z napojami i gadżetami reklamowymi od Firmy Ustronianka.
 
Kolejnym etapem wycieczki był wyjazd na Równicę. Tu też było wspaniale. Piekliśmy kiełbaski, śpiewając przy tym piosenki biesiadne. Wyszliśmy na szczyt, zwiedzaliśmy schroniska i zachwycali się przepięknymi widokami.
Pogoda oraz humor w tym dniu dopisywały.  Wszyscy zadowoleni szczęśliwie powrócili do Grodźca.
Dziękujemy jeszcze raz Prezesowi p. Michałowi Bożkowi za umożliwienie zwiedzenia tego nowoczesnego Zakładu i poświęcony nam czas.
 
Życzymy p. Prezesowi jak i współpracownikom zdrowia i dalszych sukcesów w rozwoju Firmy oraz zadowolenia z podejmowanych działań.
 
 
 
                                       Tekst i zdjęcia: Gertruda Obracaj i Edward Cichy

 

 

ZOBACZ GALERIĘ  >>

 
1052