2010-12-10

 

10 grudnia w barze „Pod Beczką” w Grodźcu odbyło się przedświąteczne spotkanie członków Macierzy, połączone ze wspólnym kolędowaniem. Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. Wieczór umilał zespół regionalny „Międzyrzeczanie” oraz folklorysta p. Józef Niesyt z Jasienicy. Uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchania w jego wykonaniu kilku opowieści na temat dawnych obrzędów wigilijnych na Ziemi Cieszyńskiej, które to p. Józef przedstawił w gwarze Śląska Cieszyńskiego.
Nie zabrakło też na spotkaniu dyr. GOK p. Agnieszki Bronowskiej oraz księży proboszczów: Andrzeja Szczepaniaka i Gerarda Kurpasa, a także proboszcza kościoła ewangelickiego. Andrzeja Krzykowskiego. Zaproszeni goście złożyli wszystkim członkom Koła życzenia świąteczne.
Przy poczęstunku, muzyce i wspólnym kolędowaniu miło upłynął wszystkim czas.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele Zarządu Koła, prezes p. Irena Skrzyżala oraz p. Edward Cichy podziękowali zespołowi i gawędziarzowi, wręczając im listy z podziękowaniem oraz Kalendarze Cieszyńskie 2011.

Opr. Renata Moczała

Zobacz galerię >>

 
102