2010-05-21

W tym roku zbiegły się ze sobą w czasie dwie bardzo ważne rocznice: 100 lecie powstania kościoła p.w. św. Bartłomieja w Grodźcu oraz 125 rocznica powstania MZC. Członkowie Koła MZC w Grodźcu postanowili uczcić to w szczególny sposób, koncertem organowo – chóralnym w kościele parafialnym.
W koncercie wystąpił mgr Paweł Seligman – organy, wykładowca Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie i zarazem organista w kościele w Pogórzu oraz chór mieszany z parafii Ewangelicko - Augsburskiej Wieszczęta  – Kowale, liczący 25 członków.
Słowo wstępne o rocznicach, a także wspomnienie o Macierzy i jej związkach z Grodźcem  wygłosił Józef Król wiceprezes Koła.
Z towarzyszeniem muzyki organowej wspólnie odśpiewano „Ojcowski dom”. Na zakończenie zaś, po modlitwie ks. Andrzeja Szczepaniaka, zaśpiewano „Pod Twą obronę” oraz ulubioną pieśń Jana Pawła II „Barka”.
Podziękowania organiście p. Pawłowi Seligmanowi, członkom chóru kościelnemu z Wieszcząt oraz ks. Proboszczowi  Andrzejowi Szczepaniakowi za umożliwienie zorganizowania koncertu i za 20 lat posługi kapłańskiej złożył pan Andrzej Orzełek. Panie, Irena Skrzyżala i Krystyna Pniewska, wręczyły upominki w postaci albumów.

Opr. Renata Moczała

 

ZOBACZ GALERIĘ >>

 
2414